Microsoft, Windows 11 23H2’de Sistem Bileşenleri Kısmını Ayırdı

Geçtiğimiz hafta Windows 11 Insider’lar için 22621.2500 KB5031455 altında yeni bir Önizleme Sürümü yayınlandı. Windows meraklısı bir X kullanıcısı da Microsoft’un Windows 11’deki varsayılan sistem uygulamalarıyla ilgili olarak Ayarlar’da değişik bir değişiklik yaptığını fark etti.

Yeni sürümde Windows 11 ayarlarına girdiğiniz vakit Sistem menüsü altında yeni bir “Sistem Bileşenleri” seçeneği göreceksiniz. Bu seçeneğe tıkladığınızda tüm sistem uygulamaları ilgili kısmın altında görünecek. Bu değişikliği Microsoft tarafından bu çeyrekte geleceği onaylanan Windows 11 23H2’de göreceğiz.

Teknoloji devi, Moment 4 22H2 özellik güncellemesi aracılığıyla aslında geleceği kestirim edilen birkaç özelliği yayınladı. Unutmadan bu Microsoft’un sistem uygulamalarını ayırmaya çalıştığı birinci hareketi değil. Temmuz ayında başlat menüsü simgelerindeki Microsoft uygulamalarının “Sistem” etiketi alması da Geliştirici Kanal’da fark edilmişti.

Yaklaşık bir ay kadar sonra Canary kanalında bu cins uygulamaları kolay kolay kaldırabileceğimiz bir seçenek eklendi. Biraz alakasız olsa da, tekrar Ağustos ayında Geliştirici Kanal’da sistem bileşenlerinin kullanıcı tarafından ayarlanan varsayılan tarayıcı üzerinden başlatılması sağlanmıştı. Lakin bu sırf Avrupa Ekonomik Alanı (EEA) için geçerliydi.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)