Paynet, Tedarikçi Ödemeleri ve B2B2C tahlilleriyle şirketlerin işletme sermayesini daha aktif kullanmasını sağlıyor

Maliyetler artarken ulaşmanın zorlaştığı bu devirde, şirketler için işletme sermayesini aktif kullanmak giderek daha kritik hale geliyor. Türkiye’nin bölümünde öncü kuruluşu Paynet de sunduğu tahlillerle şirketlerin vadelerini en az düzeylerde tutmasını, bilhassa nakit giriş çıkışlarının gerçekleşme tarihleri ve fiyatlarının daha kesin olmasını sağlıyor. En kıymetlisi finansal operasyonlarını daha süratli ve verimli hale getiriyor.

Son birkaç yılda bilhassa pandemiyle birlikte tırmanışa geçen hammadde fiyatlarıyla üretim maliyetleri tarihi bir artış yaşadı. Artan tüketici talebine karşılık vermek için yüksek maliyetlerle daha fazla üretim yapmak zorunda kalan şirketlerin işletme sermayesi gereksinimi da adeta katlandı. Finansmana ulaşmanın da zorlaştığı içinde bulunduğumuz yüksek enflasyonist periyotta şirketler, daha kolay ve verimli tahsilat idaresine kritik ehemmiyet veriyor.

Ödeme ve tahsilatı hızlandırıyor

Ödeme sistemleri kesiminde Türkiye’nin öncü kuruluşu Paynet de sunduğu birçok tahlille şirketlerin işletme sermayelerini daha faal halde kullanmalarını destekliyor. Paynet’in Bayi Ağım tahliliyle, bilhassa bayi ve alt bayiye sahip şirketlerin tahsilatlarını süratli ve verimli biçimde gerçekleşiyor. Bayilerde yapılan ödemelerde tüm paydaşların hissesi Paynet Bayi Ağım tahliliyle otomatik olarak ilgili hesaplara geçiyor. Böylelikle ekstra hesaplama yapılmasına gerek kalmıyor ve vakit kaybı olmaksızın herkesin kârı otomatikman paylaştırılmış oluyor. Bu sayede firmalar nakit akşını daha kolay düzenleyebiliyor ve vadelerini minimuma indirme imkanı sağlıyor.

Finansal süreçler tek ekrandan yönetiliyor

Paynet’in PayPortal tahlili de üye iş yerlerinin finansal süreçlerini tek bir ekrandan süratli ve verimli formda yönetmesini sağlıyor. Paynet üyeleri, ekstra bir fiyat ödemeden, PayPortal üzerinden, tüm ödeme prosedürlerini (tedarikçi ödemesi, paykredi, paylink, açık bankacılık, sanal pos,vs) kullanabiliyor. Şirketler bu platform aracılığıyla finansal raporları, nakit akışları, vadesi gelmiş ödemeleri ve müşteri tahsilatları üzere süreçleri görüntüleyebiliyor. 

Nakit akışı anlık izleniyor

Paynet Açık Bankacılık hizmeti de işletmelerin farklı bankalardaki tüm hesaplarını tek ekrandan yönetmesine imkan tanıyor. Şirketler, farklı bankalarda bulunan hesap hareketlerini bu hizmetle tek bir platfom üzerinden takip edip raporlayabiliyor. Böylece, nakit akışını anlık olarak izliyor, ödeme ve tahsilat takibini de tek tuşla yapıyorlar.

18 aya kadar vade imkanı sunuyor

Tüm ticari kartlardan ödeme yapabilme ve 18 taksite kadar vade imkanı sunan, Paynet’in yeni tahlili “Tedarikçi Ödemeleri” ile işletmeler, tedarikçilerine taksitle ödeme yapıyor, çek-senet döngüsünden kurtuluyor. 
Finansal sıhhati muhafazanın formülü

Maliyetler her geçen gün artarken şirketlerin de işletme sermayelerini aktif kullanmak için tahsilat ve nakit akışına hiç olmadıkları kadar değer verdiklerini belirten Paynet Satış Yöneticisi Deniz Şensabah, bu periyotta tahlilleriyle şirketlerin yanında olduklarını söylüyor. Şensabah, kelamlarını şöyle sürdürüyor: “Sadece ülkemizde değil tüm dünyada pandemi tesiriyle enflasyonist bir periyoda girdik. Enflasyonist devirlerde şirketlerin kârlı bir operasyon yürütmelerinin, finansal sıhhatlerini müdafaalarının formülü nakit akışı istikrarını sağlamak. Biz de tahlillerimizle şirketlerin nakit akışlarını yönetmelerini destekliyor, tahsilatlarını süratli ve sıkıntısız biçimde gerçekleştirmelerini sağlıyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)