PlayStation VR 2’nin En Düzgün Oyunları

22 Şubat prestijiyle çıkışını gerçekleştiren ve ülkemizde de birçok mağazada satışa sunulan PSVR 2, PlayStation 5 sahipleri için orijinal bir tecrübe sunuyor. Her göz için 2000X2040 piksel çözünürlük sunan, dahili kamera ve göz hareketi sensörlerine sahip olan bu gelişmiş VR gözlüğü, beraberinde birçok güzel oyun da getirdi ve Oyunfor bu üretimleri sizler için derledi.

Horizon: Call of the Mountain

PSVR 2’ye özel olarak geliştirilen ve Horizon serisinin atmosferini tüm görkemiyle oyuncuya yansıtan Call of the Mountain, hem görsel olarak, hem de oynanış olarak PSVR 2 sahiplerini son derece memnun edeceğe benziyor. Dev robotların ortasında cirit atmak ve okların PSVR 2 denetim aygıtlarıyla kullanılabilmesi o kadar eğlenceli ki oyun, hiç sonlanmasını istemeyeceğiniz eşsiz bir tecrübeye dönüşüyor. Bir PSVR 2’ye sahipseniz yahut satın almayı düşünüyorsanız, Call of the Mountain’ı da kesinlikle listenize almalısınız.

Gran Turismo 7
Gran Turismo 7’nin PSVR 2 özelliklerini kullanmak için orijinal bir oyun almanıza gerek yok; halihazırda bu oyuna sahipseniz parasız bir güncellemeyle PSVR 2 takviyesine kavuşabiliyorsunuz. Öte yandan, gerçekçi bir yarış deneyimi arıyorsanız PSVR 2 ve Gran Turismo 7 iştirakinin size tanımı mümkün olmayan bir tecrübe yaşatacağına emin olabilirsiniz. Oyunun bir öteki olumlu yanı da direksiyon aparatına sahip olmasınız bile gamepad’le de son derece keyifli anlar yaşamanızı sağlaması. Oyunun görsel kalitesinin de gözlerinizi kamaştıracağından kuşkunuz olmasın.

Moss: Book II

Aslında PSVR ve PC VR sistemleri için 2022 yılında çıkmış olan bu oyun, üretimciler tarafından PSVR 2’ye de uyarlanmış durumda. Ayrıyeten, Moss serisinin bu ikinci oyununu daha evvel deneyim etmediyseniz PSVR 2’yle başınızı döndürmeyecek, sakin bir VR deneyimi sizi bekliyor demektir. Ufak bir fareyi denetim ettiğimiz oyun, platform ve aksiyon tiplerini rengarenk bir dünyada bir ortaya getirmeyi başarıyor.

Resident Evil Village

Son periyodun en korkutucu oyunlarından biri olan Resident Evil Village da PSVR 2 dayanağına sahip oldu. Tüm oyunu PSVR 2 ile oynayabilmenizi sağlayan parasız güncelleme ile birlikte REV’nin dehşetengiz atmosferini sonuna kadar hissedeceksiniz: PSVR 2 için düzenlenen son derece kullanışlı arayüz ve harikulâde görseller size apayrı bir deneyim sunacak. Oyunda ¨ışınlanma¨ özelliği olmadığından baş dönmesi riskine hazır olmanız gerektiğinin altını çizelim.

No Man’s Sky

Diğer platformlarda halihazırda VR takviyesine sahip olan No Man’s Sky, PSVR 2 ile birlikte orijinal bir boyuta taşınıyor çünkü PSVR’daki bulanık imgenin yerini dayanılmaz bir netlik alıyor. Daima olarak güncellenen No Man’s Sky, PSVR 2 dayanağıyla birlikte gezegenler ortası seyahat edip farklı keşifler yapmanızı sağlayan, hiç sonlanmasını istemeyeceğiniz bir uzay serüvenine dönüşmeyi başarıyor.

Kayak VR: Mirage

Sanal gerçeklik oyunları her vakit aksiyon ve hareket dolu olmak zorunda değil; neden bir kano kullanarak masmavi suların ve eşsiz görüntülerin tadını çıkartmayasınız ki? Kayak VR: Mirage, bizlere tam olarak da bu tecrübeyi sunuyor. Oyunda, denetim aygıtlarıyla kürekleri denetim ediyor ve size sunulan alanda istediğiniz üzere dolaşabiliyorsunuz. Yarış meraklılarınınsa öteki oyuncuların sürat rekorlarını kırmak için daha tempolu bir maceraya yelken açma bahtının olduğunu lisana getirmekte yarar var.

Rez Infinite
“Yılların eskitemediği oyun” tarifine bir oldukça uyan Rez, aslında 2001 yılında Sega Dreamcast konsolu için hazırlanmış, harika müziklerle bezenmiş ve epey farklı oynanış dinamiğine sahip bir aksiyon oyunuydu. Daha sonra ¨Infinite¨ takısını alarak PS4’e ve PSVR’a uyarlandı ve artık de PS5’te, PSVR 2 ile birlikte inanılmaz bir görsel şölene dönüşmüş durumda. Şayet bu oyunu daha evvel oynamadıysanız ya da oynamış olmanıza karşın bir de PSVR 2 kalitesiyle deneyimlemek istiyorsanız Rez Infinite’i kesinlikle alışveriş listenize ekleyin.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)