Samsung, Galaxy Eserleri İçin Bulut Oyun Hizmeti Tanıtabilir

İddialara nazaran Samsung, Galaxy akıllı telefon serisi için özel bir bulut oyun hizmeti başlatmaya hazırlanıyor. Ayrıyeten hizmetin Kuzey Amerika’da beta test kademesinde olduğu söyleniyor. Bu özel bulut oyun platformunun Samsung Geliştirici Konferansı 2023’te tanıtılma ihtimaline de sıcak bakılıyor.

Hankyung‘a nazaran özel taşınabilir oyun platformu Google Play Store’dan başka olarak var olacak ve oyun geliştiricilerin yüzde 30’luk kesintiyi ödemesine gerek kalmayacak. Samsung’un bu platforma cazibeli yeni oyunlar getirmek için şirketlerle birlikte çalıştığı da tezler ortasında. Bu yılın başlarında Kanada’da bir ‘özel pilot hizmeti’ başlatıldı ve tıpkı test çalışması şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde de sürüyor.

Hizmetin GeForce Now üzere abonelik bazlı olması ve kullanıcıların bu hizmeti kullanmak için aylık bir ölçü ödemesini gerektirmesi beklenen. Ek olarak, Galaxy akıllı telefon sahiplerinin yalnızca oyuna uzaktan dahil olacağı ve aygıtın kendi donanımından yararlanmayacakları öne sürülüyor. Şu an için sırf Snapdragon 8 Gen 2 ile donatılmış olanlar üzere üst seviye Galaxy aygıtları oynanabilir kare suratları sunabileceği söyleniyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)