Samsung Galaxy SmartTag2 Bedelli Eşyalarınızı Takip Etmenin En Akıllı Yolu

Yeni Samsung Galaxy SmartTag2’nin artan kullanım alanları ve geliştirilmiş tasarımı sayesinde, kullanıcılara daha konforlu bir tecrübe sunuluyor. Yenilenen özellikleri ve tasarımı sayesinde kullanıcıların takip tecrübesini büyük ölçüde güzelleştiriyor. Samsung Galaxy aygıtlarındaki ‘bulma’ özelliği, her zamankinden daha kullanıcı dostu ve pratik bir hale geldi. Böylelikle kaybolan yahut unutulan kıymetli eşyalar kolay kolay bulunabiliyor. 

Samsung Electronics, Galaxy SmartTag2’yi dünya çapında piyasaya süreceğini duyurdu. Galaxy SmartTag2, Galaxy SmartTag Serisi’ne, bedelli eşyaları takip etmek için yeni ve daha gelişmiş yollar sunan yenilikler kazandırıyor. Dizaynda ve kullanım kolaylığında yapılan iyileştirmeler, her zamankinden daha fazla kullanım alanı sunuyor.

Samsung Electronics Genel Müdür Yardımcısı ve SmartThings Aygıt Platformu Yöneticisi Jaeyeon Jung, Galaxy SmartTag2 ile ilgili “Samsung Galaxy’nin bölüm başkanı inovasyonlarıyla, insanların hayatını daha kolay hale getirmenin yollarını arıyoruz. Samsung Galaxy kullanıcılarının Galaxy SmartTag2 ile paha verdikleri şeyleri kolay ve süratli bir halde bulabilmesini sağlamayı hedefledik. Gelişmiş bulma tecrübesi ve artan pil ömrü sayesinde Galaxy SmartTag2, kullanıcılarına daha uzun müddetli ve farklı alanlarda kullanım imkanı sunarak, günlük ömürlerini daha da kolaylaştıracak” dedi.

 

Kaybolan Bir Şeyi Bulmak SmartTag2’nin Kolay Kullanım Özellikleriyle Her Zamankinden Daha Kolay Hale Geliyor

Galaxy SmartTag2’nin yeni Kayıp Modu, kullanıcıların bağlantı bilgilerini bir ileti yoluyla aygıta girmesine imkan tanıyor. Daha sonra, Galaxy SmartTag2 takılı bir objeyi bulan herkes, akıllı telefonuyla etiketi tarayıp objenin sahibine ilişkin bildirisi ve irtibat bilgilerini görebiliyor. Örneğin, evcil hayvanın tasması üzerine takılan Galaxy SmartTag2, evcil hayvanın dolaştığı her yerde sahibinin telefon numarasını taşımasını sağlayarak, sahibi ile bağlantı kurma imkanı sunuyor. Kayıp Modu, tüm taşınabilir aygıtlarda NFC okuyucusu ve web tarayıcısı yardımıyla çalışıyor. SmartTag2, bulunduğu her lokasyonun pozisyon geçmişini hafızasına kaydediyor. Ayrıyeten inançlı bölgenin dışında, geride kaldığında kullanıcıyı uyarıyor. Bu bilhassa çocuklar, yaşça geçkin bireyler yahut pahalı eşyalar için büyük bir güvenlik artışı sağlıyor.

Galaxy SmartTag2, kendi istikametini ve uzaklığını aktarmak için oklar sunarak kullanıcı tecrübesini güzelleştiren gelişmiş bir Pusula Görünümü özelliği sunuyor. Bu mod, Galaxy S23 Ultra üzere UWB (ultra geniş bant) teknolojisini destekleyen tüm Galaxy akıllı telefonlarda kullanılabiliyor.  SmartTag2’nin yakın takip özelliği, BLE teknolojisi sayesinde 120 metreye kadar olan aralarda sinyal çubuklarıyla ve ses ihtarlarıyla kayıp eşyaların kolay kolay bulunmasına imkan tanıyor. Ayrıyeten, uzak takip özelliği sayesinde, pozisyon bilgisi kullanarak kilometrelerce uzakta bulunan eşya yahut bireylerin pozisyonları tespit edilebiliyor.

SmartThings Find uygulaması da yeni kaydedilen Galaxy SmartTag aygıtlarıyla birlikte geliştirildi. Artık, kullanıcılar akıllı telefonlarına bir uygulama kısa yolu yükleyerek SmartThings Find’ı daha süratli başlatabiliyor. Ayrıyeten uygulama, tam ekran harita görünümüne sahip ve doğal orta yüzüyle kullanıcı tecrübesini daha da meselesiz hale getiriyor.

Galaxy akıllı telefonlarını yenisiyle değiştiren kullanıcılar, Samsung hesaplarını kullanarak yeni Galaxy akıllı telefonlarında Galaxy SmartTag2’yi otomatik olarak yine senkronize edebiliyor.

 

Yeni Modlarla Sunulan Daha Uzun Ömürlü Pil

Kullanıcılar, geliştirilmiş Olağan Mod’un yanında sunulan yepisyeni Güç Tasarrufu Modu ile Galaxy SmartTag2’yi daha uzun müddet kullanabiliyor. Galaxy SmartTag2’nin Güç Tasarrufu Modunu açan kullanıcılar, aygıtın pil ömrünü uzatarak eşyalarının nerede olduğunu an be an takip edebiliyor. Güç Tasarrufu Modu ile Galaxy SmartTag2’nin pili, evvelki Galaxy SmartTag modellerinin iki katından daha uzun, yani 700 güne kadar dayanıyor. Olağan Modda bile pil ömrü, evvelki modellere nazaran %50 artışla 500 güne kadar uzuyor. İki mod ortasında esnek geçiş yapabilen kullanıcılar, otomobil anahtarından bisiklete kadar kıymetli eşyalarını daha uzun mühlet takip edebiliyor.

 

Şık Dizaynla Artan Ahenk ve Daha Fazla Kullanım Alanı

Galaxy SmartTag2’nin yeni kompakt boyutu ve halka formundaki tasarımı, kullanım kolaylığı düşünülerek geliştirildi. Daha fazla esneklik sunmak için büyük metal halkanın iç kısmında da metal materyal kullanarak eserin dayanıklılığı artırıldı. Bu halka, klips ve anahtarlık üzere çanta ve valizlere de takılan aksesuarlarla birlikte kullanılabiliyor.

Galaxy SmartTag2’nin sağlamlığı, suya ve toza sağlam IP67 sertifikasıyla ileri taşındı. Bu, kullanıcıların eşyalarını, açık havada seyahat etmek üzere daha da kuvvetli ortamlarda takip etmesini sağlıyor. Evcil hayvan sahiplerinin, hayvanların su kapları yahut konut dışında bulunmaları nedeniyle aygıtta meydana gelebilecek, günlük kullanıma bağlı aşınma ve yıpranmalar konusunda kaygı etmesine gerek kalmıyor.

Galaxy SmartTag2, yeni bir ‘evcil hayvan yürüyüş modunu’ da destekliyor ve kullanıcıların evcil dostlarıyla yaptıkları yürüyüşleri kaydetmesini kolaylaştırıyor.

 

İçinizi Rahat Ettiren Özellikler Daha da Geliştirildi

Galaxy SmartTag2, Galaxy SmartTag ve Galaxy SmartTag+’ın tanınan özelliklerinin birçoğunu barındırıyor. Bluetooth Düşük Güç (BLE) ve UWB teknolojilerinden yararlanan Artırılmış Gerçeklik (AR) Bulma teknolojisi, Samsung Galaxy akıllı telefon kameraları aracılığıyla, kullanıcıları eşyalarına yanlışsız görsel olarak yönlendiriyor. Ayrıyeten, Galaxy SmartTag2, azamî 120 metrelik Bluetooth menzilinde çalışabiliyor ve SmartThings uygulaması aracılığıyla akıllı konut aletlerini denetim edebiliyor.

Samsung Galaxy kullanıcılarının kapalılığını garanti altına alma kararlılığını sürdüren Samsung, aygıtın pozisyonunu sadece kullanıcının müsaadesiyle kullanılabilir hale getiriyor. SmartThings Find, kullanıcı datalarını şifreliyor ve bu özellik ekstra bir güvenlik katmanı için, Samsung Knox ile destekleniyor. Ayrıyeten, Kayıp Modu devre dışı bırakıldığında, aygıt sahibinin irtibat bilgileri anında gizleniyor ve aygıt sahibinin bıraktığı ileti aygıttan siliniyor.

SmartThings Find, Samsung Galaxy kullanıcılarına “Bilinmeyen etiket uyarıları” sunarak güvenlik sağlıyor. Bu bilhassa SmartThings Find, kullanıcıyı takip eden bilinmeyen kaynaklı bir SmartTag tespit ederse, bir bildirim göndererek kullanıcıları mümkün müsaadesiz takipler konusunda uyarıyor. Bu özellik, kullanıcıların korunmasına ve pozisyon izleme hizmetlerinin berbata kullanılmasının önlenmesine yardımcı olmak için geliştirildi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)