Sıhhatte İnovasyon: Dassault Systèmes’in Sanal İkiz Avatarı Emma ile Tanışın

  • Bu teşebbüs, sanal ikizlerin tıbbi araştırmaları hızlandırma ve şahsileştirilmiş bakım sağlamadaki rolü konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor
  • Emma Twin, toplumsal medyada sanal bir ikiz olarak, gerçek hastaları riske atmadan tabiplerin ve araştırmacıların hastalıkları ve tedavilerin tesirlerini daha yeterli anlamalarına nasıl yardımcı olduğunu belgeleyecek
  • Dassault Systèmes’in sanal ikizleri 40 yıldır hastaların, vatandaşların ve tüketicilerin ömür kalitesini artırıyor

Dassault Systèmes (Euronext Paris: FR0014003TT8, DSY.PA) bugün “Emma Twin”i tanıttı. Emma Twin, sanal ikizlerin sıhhat dalının geleceğini şekillendirmeyi hedefliyor. Bu bağlamda Emma Twin, yenilikçi yaklaşımıyla oynadığı kilit rol konusunda farkındalığı artırmayı hedefliyor.

 

Emma Twin, toplumsal medya programı aracılığıyla bedeninin sanal ikizinin anonim sıhhat datalarından nasıl oluşturulduğunu açıklayan öyküler paylaşacak. Emma Twin ayrıyeten tabiplere ve araştırmacılara yeni geliştirilmiş tedavilerin tesirleri hakkında derinlemesine bilgi sağlayacak, testler için kullanılacak.

 

Emma Twin’in sosyal medya paylaşımları, devam eden araştırmalara ve tıbbi yeniliklere iştirakini belgeleyecek. Medidata tahlillerini kullanan klinik deneyler, Yaşayan Kalp projesinde kalbinin farklı süreçlere verdiği reaksiyon, CorNeat Vision’ın kornea nakillerini test etmek, Yaşayan Beyin projesinde epilepsi ve Alzheimer hastalığı çalışmaları, IASO ilaç uygulama ve izleme aygıtını takmak ve meskenin yaşlı yetişkinler için optimize edilmesi Emma Twin’in kullanım alanlarından yalnızca birkaçı. Emma Twin ayrıyeten, DAMAE Medical’in cilt kanserini tespit etmeye yönelik taşınabilir mikroskobunu, Dynocardia’nın kan basıncı izleme tahlilini, FEops’un kardiyak izlemesini, LUCID Implants’ın bireye özel yüz implantlarını ve VORTHEx radyoterapi simülasyon tecrübesini de kullanıcılarına sunacak.

Dassault Systèmes Kurumsal Sermaye, Pazarlama ve Bağlantıdan Sorumlu Lider Yardımcısı Victoire de Margerie hususla ilgili şunları söyledi: “Emma Twin aracılığıyla, sanal ikizlerin sıhhat hizmetleri üzerindeki tesirine ait öyküleri ilgi cazibeli ve manalı bir halde paylaşacağız. Sanal ikizlerimiz, süratle COVID-19 aşılarını geliştirmek, cerrahi prosedürleri optimize etmek ve hastalara tedavi seçenekleri konusunda daha yeterli bir anlayış sağlamak için kullanıldı. Öncü teknolojimizden yararlanarak sıhhat alanındaki büyük zorluklara dikkat çekebilir ve sanal dünyanın gerçek hayatta sonuçları nasıl güzelleştirdiğini gösterebiliriz.”

Dassault Systèmes’in sanal ikizleri datalarla zenginleştirilmiş, gerçekliği bilimsel doğrulukla kopyalayan ve performansı sanal olarak test etmek ve uygunlaştırmak için kullanılan gelişen 3D modelleri içeriyor. Sanal ikizler ayrıyeten 40 yıldır tüketicilerin ve hastaların hayat kalitesini artıran sürdürülebilir yenilikleri de beraberinde getiriyor.

 

Sanal ikizler, araştırma ve sıhhatle ilgili dataların insan bedenini modellemesine, test etmesine ve tedavi etmesine imkan sağlıyor. Bu sayede öteki sanayilerin arabalar, binalar yahut uçaklarla yapabildiği kadar hassas, inançlı ve tesirli bir formda daha kesin, esirgeyici sıhhat hizmetlerine yönelik acil gereksinimlere tahlillerin geliştirilmesine yardımcı oluyor.

 

Emma Twin, Dassault Systèmes’in sağlık hizmetleri ve hasta deneyimine adanmış “The Only Progress is Human” (Tek İlerleme İnsandır) teşebbüsünün bir sonraki adımı. Şirket, 2020 yılında toplumsal ve çevresel zorluklara ait farkındalığı artırmak ve kentleşme ve su tasarrufu üzere alanlarda sürdürülebilir yenilikleri teşvik etmek için sanal dünyaların kullanımına ilham vermek gayesiyle The Only Progress is Human’ı başlattı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)