Son Windows 11 Güncellemesi AMD Adrenalin Denetim Panelini Bozuyor

Kısa müddet evvel kullanıma sunulan Windows 11 KB5030310 güncellemesi AMD’nin Adrenalin grafik denetim panelinde sıkıntılara yol açabiliyor, sistem her tekrar başlatıldığında denetim panelindeki özel ayarların sıfırlanmasına neden oluyor. AMD forumlarındaki topluluk gönderisine bakılırsa son Windows 11 sürümü grafik şoförü fonksiyonelliğini olumsuz etkilememekte. Yani sürücüyü olağan biçimde kullanabiliyoruz, lakin Adrenalin denetim panelini sık kullananlar can sıkıcı sıkıntılarla karşılaşabilir.

Sorundan müzdarip olan bir kitle var. Birden fazla AMD kullanıcısı, son Windows güncellemesiyle birlikte Radeon Adrenalin panelinde sıfırlama problemleriyle karşı karşıya kaldı. Neyse ki sorun çok önemli değil, şoför olağan tertipte çalışmaya devam ediyor. Ayrıyeten özel kullanıcı ayarlarının sıfırlanmasına neden olan yanılgılar dışında geri kalan kısım fonksiyonel.

Başka bir deyişle, Adrenalin şoförlerinin kullanıcı panelinde ayarları değiştirmediyseniz kusurdan haberdar bile olmayacaksınız. Fakat çeşitli GPU ayarları yaptıysanız yahut Hyper RX, Anti-Lag, Radeon Boost yahut RSR üzere özellikler üzerinde değişikler yaptıysanız sorun sizi biraz kızdırabilir.

Eğer AMD ekran kartı kullanıyorsanız bu güncellemeyi bekletebilirsiniz. Güncellemeyi yaptı iseniz tekrar geri kaldırarak sorunu düzeltebilirsiniz. Söylediğimiz üzere, kimi kullanıcılar problemlerinden bahsetse de tüm AMD GPU sahipleri bu meseleden etkilenmiyor olabilir.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)