Türkiye’de Üretilen Redmi 12’nin Yeni 8GB + 128GB Versiyonu Satışa Sunuldu

Gücünü MediaTek Helio G88 işlemciden alan ve 6,79 inç FHD+ Nokta Ekran üzere gelişmiş özelliklerle donatılan Redmi 12, 8GB + 128GB versiyonu 8,699 TL tavsiye edilen son kullanıcı fiyatıyla satışa sunuldu. 

 

Xiaomi, uygun fiyatıyla azamî kıymet, kusursuz cümbüş tecrübesi ve akıcı bir işletim sistemi arayan kullanıcılara yönelik üst seviye teknik özelliklerle donatılan giriş seviyesi yeni akıllı telefonu Redmi 12’yi tanıttı.

 

Yeni ve kusursuz bir tecrübe sunan, sadece 8,17 mm kalınlığında1, birinci sınıf cam art yüzey ve yepisyeni kamera dizaynına sahip olan Redmi 12, şık görünümünün yanı sıra kullanıcılara rahat bir tutuş sağlıyor. IP53 derecesiyle2günlük kullanımda toz ve su sıçramalarına karşı güçlü olan aygıt, kullanımı daha da rahat hale getirmek için 18W Type-C süratli şarj irtibat noktası³ ve 3,5 mm kulaklık girişi içeriyor. Hem fonksiyonel hem de cazip bir dizayna sahip olan Redmi 12’nin gece siyahı, gök mavisi ve kutup gümüşü olmak üzere üç farklı renk seçeneği bulunuyor.

 

Cihaz, 90 Hz Adaptif Senkronizasyon özelliğine sahip 6,79” FHD+ Nokta Ekranıyla öne çıkıyor. Tıpkı vakitte Redmi serisindeki şimdiye kadar en büyük ekran olma özelliğini taşıyan 2460 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip bu ekran, okuma, görüntü izleme, oyun oynama ve daha fazlası için üst seviye görüntüleme tecrübesi sunuyor. SGS Düşük Mavi Işık Sertifikasına sahip aygıt, Okuma Modu 3.0 (Reading Mode) ile gözleri için ekstra yorgunluğa neden olmadan kullanıcıların içeriklerin keyfini daha uzun müddet çıkarmalarına imkan tanıyor. 4

 

Redmi 12’nin üçlü kamera kurulumunun 50 MP ana kamerası tüm detayların en net ve hassas bir halde yakalanmasını sağlıyor. Bu güçlü kamera kurulumuna 8 MP ultra geniş kamera ve 2 MP makro kamera eşlik ediyor. Aygıt ayrıyeten piksel seviyesinde hesaplamalar ve gerçek vakitli ön izlemelerle fotoğrafçılık tecrübesini en üst seviyeye çıkaran 7 tanınan filmCamera filtresi içeriyor.

 

Gücünü MediaTek Helio G88 işlemciden alan Redmi 12, bellek genişletmeyle 2. GHz’ye kadar saat suratına kadar destekliyor ve kullanıcılara keşfedilecek birçok fırsat sunuyor. 1TB genişletilebilir depolama alanıyla fotoğraf çekmekten en beğenilen müzik kesimlerine kadar her şeyin kullanıcıların parmaklarının ucunda olmasını sağlıyor. Yüksek kapasiteli 5.000 mAh pili5, şarj seviyesinin azalmasıyla ilgili tüm telaşları ortadan kaldırarak 133 saate kadar müzik dinleme, 26 saate kadar okuma yahut 16 saate kadar görüntü izleme mühleti sunuyor6. Redmi 12, süratli ve kolay erişim için yan tarafında bulunan kullanıcı dostu bir parmak izi sensörüyle birlikte geliyor. Aygıt ayrıyeten, konuttaki elektronik aygıtları denetim etmek için kızılötesi (IR) uzaktan kumanda olarak da kullanılabiliyor. Cümbüş tecrübesini en üst seviyeye çıkaran aygıt, büyüleyici ve dinamik bir işitsel seyahat için güçlü bir hoparlör içeriyor.

 

Redmi 12‘nin 4GB+128GB versiyonu 7,999 TL, 8GB + 128GB versiyonu ise 8,699 TL tavsiye edilen son kullancı fiyatıyla Türkiye’de satışa sunuldu. 

 

1. Eserlerle ilgili gerçek ölçümler farklılık gösterebilir. Tüm özellikler gerçek esere bağlıdır 

2. IP53’e sahip aygıt, IEC 60529:1989+A1:1999+A2:2013’e dayalı IP53 giriş müdafaası sınıflandırmasıyla muhakkak laboratuvar şartlarının varlığında sıçrama ve toza karşı sağlam olduğu test edilmiştir. 

3. Güç adaptörü makul bölgelerde başka olarak satılmaktadır. Optimum şarj verimliliği için, 18 W PD şarjı destekleyen güç adaptörlerini yahut varsa 18W yahut üzeri Xiaomi resmi güç adaptörlerini kullanmanızı öneririz. 

4. Bilgiler SGS test raporundan alınmıştır. 

5. Bilgiler Xiaomi Dahili Laboratuvarlarından alınmıştır. Gerçek pil ömrü ağ ortamına, kullanım formlarına ve öbür faktörlere bağlı olarak değişebilir. Pilin azamî kapasitesi doğal olarak vakitle ve kullanımla azalacaktır. 

6. Bilgiler Xiaomi Dahili Laboratuvarlarından alınmıştır. Gerçek müddet ağ ortamına, kullanım formlarına ve öteki faktörlere bağlı olarak değişebilir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)