Ufukta iPad İçin Instagram Uygulaması Gözükmüyor

Kullanıcılar yıllardır bir iPad uygulaması istese de Meta daha büyük ekran için resmi bir Instagram uygulaması yayınlamaya şimdi karar vermiş değil. Geçmişte şirketin optimize edilmiş bir sürüm üzerinde çalıştığını duymuş olsak da Instagram’ın iPad’e gelmesi için kullanıcıların bilinmeyen bir mühlet beklemesi daha gerekecek üzere görünüyor.

Instagram CEO’su Adam Mosseri bir iPad uygulamasının şu an için öncelikleri olmadığını belirtti. Mosseri, bir kullanıcının Instagram’ın iPad için lokal bir uygulamayı ne vakit yayınlayacağını sorduğu soruyu Instagram Hikayerler’de yanıtladı. Tekrar de yönetici geleceğe yönelik kapıyı açık bıraktı. Mosseri, gelecekte iPad için bir Instagram uygulamasına sahip olmanın yeterli bir şey olacağını öne sürdü lakin şirket şu anda daha kıymetli uzantılar üzerinde çalışmayı tercih ediyor.

Şirketin özel bir uygulama üzerinde çalışmasını engelleyen kimi nedenler var. Bunun en değerli nedenlerinden biri zayıf kullanıcı tabanı olarak gösteriliyor. iPhone ile karşılaştırıldığında iPad sevkiyatlarının bu yılın ikinci çeyreğinde dörtte birinden daha az olduğu söz ediliyor. Bu sayı tek başına çok büyük olsa da geliştiricileri iPad için özel bir Instagram uygulaması üzerinde çalışmaya ikna edecek kadar kabul edilmiyor.

Şirket açısından bakıldığında ise Instagram aygıtlardaki kameraları kullandığı için iPhone’da daha manalı oluyor. Kullanıcılar ekseriyetle rastgele bir sorun yaşamadan yayınlanabilecek bir fotoğraf yahut görüntü çekmek için iPhone’larını her vakit yanlarında taşıyor. Öte yandan iPad, daha düzgün bir düzenleme tecrübesi sağlayan daha büyük bir ekrana sahip. Markalar ve influencer’lar içeriklerini daha büyük bir ekranda düzenleyebilir ve bu da uygulamadaki ek özelliklere kapı açabilir.

Bakalım iPad sahiplerinin bir platforma özel bir Instagram uygulaması için daha ne kadar beklemesi gerekecek?

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)