Unichallange Tech, Dijital Pazarlama Bağlantısı Dalının Yeni Adaylarını Buluşturdu

İnteraktif Reklamcılık Derneği (IAB) tarafından, birincisi 2015 yılında düzenlenen Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı UniChallenge, Tech versiyonuyla beşinci defa online olarak gerçekleşti. 11-22 Eylül ortasında gerçekleşen eğitim kampına 19 farklı kent ve 36 üniversiteden toplam 50 iştirakçi yer aldı. 

Temel amacı mühendis adaylarına, teknoloji odaklı Dijital Pazarlama Bağlantısı dünyasını tanıtmak ve teknolojiyle pazarlama irtibatını bir ortada kullanmayı öğretmek olan programın açılış konuşmasını IAB ismine Eğitim Yürütme Konseyi Lideri Zeynep Taptık Bilgen yaparken, BtcTurk Pazarlama Yöneticisi Eda Elif Özbek de açılışta iştirakçilerle buluştu. 

Bu yıl BtcTurk’un ana sponsorluğunda gerçekleşen program kapsamında öğrenciler dijital odaklı eğitimler alma imkânı buldu. Evyap ve Unilever’ın Meslek Sponsoru olarak dayanak verdiği eğitime Publicis Group TürkiyeDestek Sponsoru olarak katkıda bulundu. Programın bu yılki tanıtım materyalleri FCB Artgroup tarafından hazırlandı. Ayrıca Eti de Memnunluk Sponsoru olarak UniChallenge Tech iştirakçilerine özel birer ikram kutusu gönderdi.

Bu yıl zelzele bölgesinden 8 öğrencinin de yer aldığı kampta, iki hafta boyunca iştirakçiler bölümün önde gelen isimleriyle buluştu. Ayrıyeten programın bu yılki ana sponsoru BtcTurk | Kripto verdiği brief üzerine küme projelerini hazırladılar. Sunumlar ortasında birinci 3’e giren gruplar IAB üyesi firmalarda 1 aylık staj hakkı elde etti.

Yapılan sunumlar sonucunda dereceye giren kümeler:

1.Grup:

Ayşe Simay Öz – Yıldız Teknik Üniversitesi

Ezgi Özmeriç – Eskişehir Teknik Üniversitesi

Mücahit Ölez – Düzce Üniversitesi

Ümit Alıcı – Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

2.Grup:

Berkay Esen – Yalova Üniversitesi

Burcu Çıbıkcı – Eskişehir Teknik Üniversitesi

Burcu Karagöz – Galatasaray Üniversitesi

Ege Şeker – İstanbul Sıhhat ve Teknoloji Üniversitesi

İremsu Alkızıl – Sakarya Üniversitesi

3.Grup:

Elif Hürcan – Kadir Has Üniversitesi

Melisa Karakuş – Süleyman Demirel Üniversitesi

Mustafa Ceyhun Çalışkan – Marmara Üniversitesi

Nidanur Burun – Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Onur Çakır – Fırat Üniversitesi

 

Katılımcılardan kimileri program ile görüşlerini şu sözlerle paylaştı:

Ezgi Özmeriç / Eskişehir Teknik Üniversitesi:

“Unichallenge Tech benim için yeni bir alana hoş kapı oldu. Muvaffakiyet ile tamamladıktan sonra ardıma dönüp baktığımda sahiden çok keyifli bir süreç geçirdiğimi görüyorum. Online olmasına karşın bu kadar interaktif ilerleyen bir eğitim görmedim sanırım. Her bir eğitimde odağım egitmendeydi ve can kulağı ile dinliyor, notlar alıyordum. Dijital pazarlama alanında kendini gelistirecekler ancak nereden başlayacaklarını bilmeyenler için bulunmaz bir altın Unichallenge. Herşey için teşekkür ederim.”

Kübra Meskenin / Karadeniz Teknik Üniversitesi:

“Bence UniChallenge bilhassa bir öğrenci için uygar yüreği ve disiplin kazanması için çok hoş bir fırsat. Ben de birçok iştirakçi üzere bu alanda çalışmak isteyen biri için olabilecek en âlâ başlangıç olduğunu düşünüyorum. Bilhassa tanımadığımız beşerlerle iki haftada bir proje çıkarmaya çalışmamızı sağlamanız bize büyük bir sorumluluk hissi sağladı. UniChallenge sayesinde öğrenci de olsam iki hafta için kendimi iş hayatında üzere hissettim. Bu tecrübesi yaşama fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.”

Melisa Karakuş / Süleyman Demirel Üniversitesi:

“Katılırken de geçmişini araştırarak girdiğim UniChallenge’da, süreç bizi ortada zorlasa dahi çok verimli, yaratıcı, bilgili, eğlenceli ve dolu dolu geçti. Girerken de keyif alacağımı varsayım etsem bile bu kadarını varsayım etmemiştim. Proje sunumlarımızı bitirdiğimiz anda bir boşluğa düştük üzere oldu :))”

Onur Çakır / Fırat Üniversitesi:

“UniChallenge; her yeni sunumda vizyonunuza düzey atlatan, her bir ayrıntının titizlikle ve ihtimamla hazırlandığı, kendinizi bu programın akışına bırakırsanız dayanılmaz irtibatlar ve dostluklar edinebileceğiniz bir kamptır. Tadını çıkarın :)”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)