Vodafone Business, yeni Siber Güvenlik Operasyon Merkezi’ni Ankara’da açtı

İşletmelerin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone Business, yeni Siber Güvenlik Operasyon Merkezi’ni Ankara’daki yeni merkezinde hayata geçirdi. Vodafone Türkiye İcra Heyeti Lider Yardımcısı Hasret Kestioğlu, yeni merkeziyle işletmelerin siber güvenlik tarafında duyduğu gereksinimlere en faal halde karşılık verdiklerini söylerken, önümüzdeki periyotta de bu alandaki yatırımlarını artırarak devam edeceklerini belirtti.

İşletmelerin teknoloji iş ortağı Vodafone Business, müşterilerine iş sürekliliği sağlama amacı doğrultusunda, Vodafone Türkiye Ankara Merkezi’nde yeni Siber Güvenlik Operasyon Merkezi’ni hayata geçirdi. Siber güvenlik olaylarının 7/24 mercek altına alındığı, atakların anında tespit edilip mümkün tehditlere karşı anlık müdahalelerin gerçekleştirildiği yeni Siber Güvenlik Operasyon Merkezi’yle şirketlere sunduğu siber güvenlik tahlillerini genişleten Vodafone Business, önümüzdeki devirde de bu alandaki yeni yatırımlarına sürat kesmeden devam ederek işletmelerin dijital tahlil ortağı olmayı sürdürecek.

 

“Siber güvenlik tahlillerimizle işletmelere 7/24 takviye sunuyoruz”

Vodafone Business’ın yeni Siber Güvenlik Operasyon Merkezi’ndeki basın toplantısında konuşan Vodafone Türkiye İcra Heyeti Lider Yardımcısı Hasret Kestioğlu, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Vodafone Business olarak müşterilerimizin kritik uygulamalarını kesintisiz ve inançlı, verimli halde yönetmeye son derece ehemmiyet veriyoruz. Bugün de müşterilerimize iş sürekliliği sağlama amacımız doğrultusunda da , geçtiğimiz aylarda açılışını yaptığımız Vodafone Türkiye Ankara Merkezi’mizde yeni Siber Güvenlik Operasyon Merkezi’mizi faaliyete geçirmenin memnunluğunu yaşıyoruz. 

 

Vodafone Business olarak vizyonumuz, işletmelerin dijital iş ortağı olarak, bu dijitalleşme seyahatinin her etabında onların yanlarında olmak. Şu anda en kritik hususların başında gelen siber güvenlik alanında şirketlerimizi proaktif bir yaklaşımla yönlendiriyoruz. 500’den fazla metrik ile sistem takibi yapabildiğimiz Ankara’daki Siber Güvenlik Operasyon Merkezi’mizde, işletmelerdeki siber olayların izlemesini, raporlamasını ve kuşkulu olaylara anında müdahale edilmesini 7/24 sağlamamızın yanı sıra, işletmelere siber güvenlik altyapılarının oluşturulması ve geliştirilmesi konusunda proje bazlı tahliller sunuyoruz. Yeni Siber Güvenlik Operasyon Merkezi’mizle birlikte, siber güvenlik tarafında işletmelerimizin çok daha ağır bir formda yanında yer alırken, önümüzdeki periyotta bu alandaki yatırımlarımıza sürat kesmeden devam edeceğiz.”

 

“Geleceğe hazır” şirket olmanın yolu siber güvenlikten geçiyor

Bunun yanında Vodafone Grubu, siber güvenlik odağında, 15 ülkede 3 bin 101 şirketin katkısı ile hazırlanan “Fit for a Secure Future” Raporu’nu geçtiğimiz aylarda yayımladı. “Geleceğe Hazır” işletmelerin siber güvenliğin değerini nasıl kavradıklarını ve böylelikle nasıl daha süratli ilerleyip başarıyı yakaladıklarını ortaya koyan raporda, siber güvenliğin inançta olmaktan çok daha fazlası olduğu, siber güvenlik konusunda bütüncül bir yaklaşım benimseyen işletmeler yeni ve heyecan verici fırsatlar yakalayabilir ve gerçek bir rekabet avantajı elde edebileceği bulguları ortaya konuldu.

Geleceğe Hazır işletmeler kendilerini korumak için proaktif bir yaklaşım benimserken, her olasılığa hazırlıklı olduklarından emin olmak için ileriye dönük planlama yaptığı vurgusu yapılan raporda, siber güvenliğin aslında yalnızca muhafazadan ibaret olmadığı, inovasyon gayretlerine en değerli tetikleyicilerinden biri olduğuna da dikkat çekildi.

 

“İşletmelerin dijital iş ortağı olarak birlikte çalışmaya hazırız”

Özlem Kestioğlu, “Geleceğe Hazır” işletmelerin siber güvenlik seyahatlerinin muvaffakiyetini teminat altına almak için Planla, Hazırlan ve Uygula adımlarını attığını lisana getirdi. Kestioğlu, “Geleceğe Hazır araştırmasının da gösterdiği üzere, bu kadar rekabetçi piyasa şartlarında müşterilerin inanç duyabileceği bir marka inşa etmek hayati bir kıymete sahip. Geleceğe Hazır işletmelerin öteki şirketlere kıyasla daha yüksek ihtimalle kapsamlı planları bulunuyor. Onları her ihtimale karşı koruyan da bu hazırlık. Bizler de Vodafone Business olarak, şirketlerin siber güvenliğe yatırım yaparken işletmelerin karşılaştıkları zorlukların farkındayız ve bu seyahatlerinde bir tahlil ortağı olarak birlikte işletmelerimizle çalışmaya hazırız” diyerek kelamlarına son verdi.

 

Vodafone hakkında

Vodafone, Avrupa ve Afrika’nın en büyük telekom şirketidir. Daha düzgün bir gelecek maksadıyla, bireylerin hayat kalitesini artıran, kritik bölümlerde dijitalleşmeyi sağlayan, kapsayıcı ve sürdürülebilir dijital toplumları mümkün kılan teknolojileri sunuyoruz.

17 ülkede 300 milyonu aşkın müşteriye taşınabilir ve sabit irtibat hizmetleri sunuyor, 46 ülkede daha taşınabilir ağlarda iş iştirakleri yürütüyoruz. Birebir vakitte, Objelerin İnterneti (IoT) alanında dünya başkanı bir şirket olarak, 175 milyonu aşkın aygıt ve platformu birbirine bağlıyoruz. Afrika’nın en büyük finansal teknoloji platformu Vodacom Finansal Hizmetler ve M-Pesa ile 7 ülkede 73 milyonu aşkın şahsa hizmet veriyoruz.

2040 yılına kadar net sıfır emisyona ulaşmak ve çevresel etkimizi azaltmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Birebir biçimde, müşterilerimize de 2030 yılına kadar 350 milyon ton karbon emisyonunu azaltmada yardımcı oluyoruz. Ayrıyeten, 2025 yılına kadar şebeke atıklarımızın yüzde 100’ünü tekrar kullanma, tekrar satma ya da geri dönüştürme gayemiz doğrultusunda, aygıt atıklarının azaltılmasına yönelik aksiyonlarımıza devam ediyoruz. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)