WhatsApp, Birden Fazla Hesap Kullanma Özelliğini Faal Etti

Hem ferdî hem de ticari hesabı olan WhatsApp kullanıcıları artık tek bir aygıt üzerinden birden fazla hesap kullanabilecek. İkinci bir hesabı ayarlamak için ikinci bir telefon numarasına ve SIM karta ya da çoklu SIM yahut eSIM özellikli bir telefona gereksiniminiz olacak.

WhatsApp’ın duyurusu şu formda: “Bugün, iki başka WhatsApp hesabına birebir anda giriş yapma imkanını kullanıma sunuyoruz. İş hesabınız ve şahsî hesabınız üzere iki hesap ortasında geçiş yaparken son derece yararlı olan bu özellik sayesinde artık her seferinde çıkış yapmanıza, iki telefon taşımanıza yahut yanlış yerden iletileşme konusunda endişelenmenize gerek yok.”

Diğer hesabınıza erişebilmek için bir hesaptan çıkış yapmanıza bile gerek kalmayacak. İki hesaba tıpkı anda erişim sağlamak için uygulamanın Ayarlar sayfasına gitmeniz ve isminizin yanındaki oka tıklayarak “Hesap ekle” seçeneğini bulmanız gerekiyor. Her hesabın kendi saklılık ve bildirim ayarları olacak. Bu nedenle birinden ikaz almayı ve başkasından almamayı seçebilirsiniz.

Yeni özellik, bu yılın başlarında hesabınıza birden fazla aygıttan erişme imkanı sağlayan bir güncellemenin akabinde geldi. WhatsApp, hesap erişimi konusunda çok katıydı ve sizi bir telefonda tek bir hesaba sahip olmakla sınırlıyordu. Öte yandan, 2021 yılında çoklu aygıt fonksiyonelliğini keşfetmeye başladı ve Nisan ayında bir hesabı dört telefona kadar senkronize etme özelliğini kullanıma sundu.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)