Windows İçin Nearby Share Beta Yayınlandı

Google, CES 2022 etkinliğinde Android’in Windows ekosistemiyle entegrasyonunu çeşitli biçimlerde nasıl güzelleştirdiğinden bahsetmişti. Nearby Share, Microsoft’un masaüstü işletim sistemi için vadettiği özelliklerden biriydi. Artık ise Google, Windows için taşınabilir ve PC ortasında belge transferini çok fakat çok daha kolay hale getiren bir Nearby Share beta uygulamasını kullanıma sundu.

Bilgisayarınızda Windows 10 ve sonraki sürümlerin 64-bit sürümü çalıştığı ve ARM işlemci kullanmadığınız sürece Android web sitesinden çabucak indirebilirsiniz.

Özelliğin çalışması için PC’nizin WiFi ve Bluetooth’unu açmanız gerekiyor lakin aygıtınızı kimlerin görebileceğini ve muhtemel spam bildirilerini savuşturmak için size kimlerin evrak gönderebileceğini seçebilirsiniz. Aygıt görünürlüğü ayarı için açılan menü altında, PC’nizi herkese, bireylerinize, sadece kendi cihazlarınıza yahut şu anda hiç kimseye görünür yapmayı seçmeniz mümkün. Son seçeneği seçmediğiniz sürece, bir Android aygıt, uygulama açıkken yahut yalnızca art planda çalışırken bilgisayarınızla belge paylaşabilecek.

PC’nizden bir Android telefona evrak göndermek için, evrakları Nearby Share uygulamasına sürükleyip bırakmanız yahut üzerlerine sağ tıklayıp Nearby Share seçeneğini belirlemeniz kâfi. Her iki aygıta da sahipseniz ve ortak bir Google hesabında oturum açtıysanız, alıcının ekranı kapalı olsa bile transferler otomatik olarak kabul ediliyor. Her iki aygıtın da birbirinden 5 metre uzakta olması gerektiğini unutmayın.

Google, kimi istisnalar dışında ABD ve dünyadaki birçok ülke için Nearby Share’i yayınladı. Son olarak beta uygulamasının şu anda sadece Android telefonlar ve tabletlerle çalışsa da uyumluluğun genişletileceğini belirtelim.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)