Xiaomi 14 Özellikleri Ortaya Çıktı

27 Ekim tarihinde lanse edilmesi beklenen Xiaomi 14 serisi hakkında birçok sızıntı haberi paylaşıldı. Bu haberlerle yeni kuşak amiral gemisi modellerin dizaynından teknik özelliklerine de birçok ayrıntısı gözler önüne serildi. Kelam konusu telefonlar için bir yandan geri sayım devam ederken, bugün de merak edilen Xiaomi 14 özellikleri sağlam kaynaklar aracılığıyla servis edildi.

Anvin isimli bir X (Twitter) kullanıcısının elde ettiği bilgilere nazaran, Xiaomi’nin yeni kuşak amiral gemisinin 6.44 inç boyutundaki Huaxing C8 OLED bir ekranın üzerine inşa edilmesi bekleniyor. 6.44 inçlik bu ekranın da 1.5K çözünürlük, 120 Hz yenileme suratı ve 2.800 nit azamî parlaklık bedeline sahip olacağı söyleniyor. Ayrıyeten, Xiaomi 14’ün OLED ekranının DCI-P3 renk gamının yanı sıra Dolby Vision dayanağına mesken sahipliği yapacağı da bilhassa vurgulanıyor.

İşlemci performansıyla dikkatleri üzerine toplayacak olan amiral gemisinin gücünü ise Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisinden alacağı da paylaşılan bilgiler ortasında. Bu işlemciyse LPDDR5X RAM ve UFS 4.0 depolama alanı eşlik edeceği lisana getiriliyor.

4.600 mAh büyüklüğündeki bir bataryayla lanse edileceği söz edilen telefonun, 90W kablolu, 50W kablosuz ve 10W aksi kablosuz şarjı destekleyeceği de sav ediliyor. Xiaomi 14’ün kamera sisteminse OIS takviyeli 50 MP OmniVision OV50H ana kamera, 50 MP ultra geniş kamera ve 50 MP telefoto ünitelerden oluşacağının altı çizilmiş.

Henüz sızdırılan bu bilgiler hakkında Xiaomi cephesinden rastgele bir açıklama yapılmadı. Bu da sızdırılan bilgilerin lansman sonrasında değişebileceği manasına geliyor.

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)