Yatırımcılar ve Teşebbüsçüler için Teknolojik Fırsat: ‘Altın Küpü Yatırım Ağı’

Teknopark İstanbul, 28 Eylül tarihinde, “Altın Küpü Yatırım Ağı” proje lansman merasimini gerçekleştirdi. Teknopark İstanbul, Altın Küpü Yatırım Ağı projesi ile yüksek net bedelli yatırımcılar, Ar-Ge merkezleri, öteki kurum ve şahısları teknoloji geliştiren kuluçka merkezi firmalarıyla buluşturmayı hedefliyor.

 

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu ve İdare Şurası Üyesi Mehmet Akif Özyurt’un iştiraki ile, Teknopark İstanbul Turgut Özel Toplantı Salonu’nda, “Altın Küpü Yatırım Ağı” projesinin lansman toplantısı gerçekleştirildi. 

 

Yenilikçi teşebbüslere, rekabetçi bir ortamda muvaffakiyete ulaşma fırsatı

Altın Küpü Yatırım Ağı, Teknopark İstanbul ve Cube Incubation tarafından desteklenen yenilikçi teşebbüslere, rekabetçi bir ortamda muvaffakiyete ulaşma fırsatı sunarak teknoloji dünyasındaki büyümelerini hızlandıracak. Sermaye erişimi, günümüzde yenilikçi fikirlerin önündeki en büyük pürüz. Altın Küpü Yatırım Ağı, teknoloji dünyasına inovatif fikirleriyle katılmayı amaçlayan girişimcilere bu mahzurun üstesinden gelmelerinde yardımcı olacak. Birebir vakitte, yatırımcılar için de çeşitli fırsatlar sunan projede yatırımcılar; geleceğin potansiyel muvaffakiyet kıssalarına erişebilme ve büyüme potansiyeli olan teşebbüslere yatırım yaparak kar elde edebilme fırsatına sahip olacaklar.

 

Üye olan firmalar %2 yatırım yükümlülüğünü yerine getirecek

Teknolojinin değerli bir kalemi olan; yatırımcılar ile teknoloji geliştiren kuluçka merkezi firmalarını buluşturmayı hedefleyen ‘Altın Küpü Yatırım Ağı’ projesi, Teknopark İstanbul ve Cube Incubation tarafından desteklenen yenilikçi teşebbüslere, rekabetçi bir ortamda muvaffakiyete ulaşma fırsatı sunarak teknoloji dünyasındaki büyümelerini hızlandıracak. Sermaye erişimi üzere günümüzde kreatif fikirlerin önündeki en büyük mahzurları ortadan kaldıracak. Bunlara ek olarak Altın Küpü Yatırım Ağı ile teknoloji geliştirme bölgelerinde faaliyet gösteren şirketler ve Ar-Ge merkezlerinin yasa gereği yatırıma dönüştürme zorunlulukları olan %2 hisseleri kuluçka merkezlerindeki firmalara kaynak olarak sağlanabilecek. Teknolojik alanda yeni fikirlere sahip girişimcilerin kaynak bulmasını kolaylaştırmayı hedefleyen bu durum, Teknopark İstanbul tarafından hayata geçirilen Altın Küpü Yatırım Ağı projesi ile hem yatırımcılara hem de girişimcilere avantajlar sağlayacak.

“Geleceğin unicornlarını birinci keşfedenlerden olma fırsatı”

Bilginin ve kaynağın bu kadar süratli tüketildiği bu çağda, hangi startup’ın gelecekte milyon dolarlık şirket olacağını kestirmenin zorluğunu belirten Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, kelamlarına şöyle devam etti: “Startup’ların teşebbüs ekosistemi içinde büyüyebilmesi için ekosistemin canlı ve yatırım gereksinimine yanıt verebilir nitelikte olması gerekiyor. Altın Küpü Yatırım Ağı ile devlet takviyelerinin yanı sıra özel yatırımların da gelecek vadeden teşebbüslere aktarılması Türkiye’deki startup ekosisteminin gelişmesi için ihtilal niteliğinde bir adım. Ayrıyeten proje, girişimcilerin ayrıntılı tahlillerini yatırımcılara ulaştırarak yatırımcı ve teşebbüsler ortasında aracı vazife üstleniyor. Altın Küpü Yatırım Ağı, savlı bedel teklifiyle Türkiye’de yerleşik tüm teknopark kuluçka teşebbüslerinin önünü açmayı hedefliyor. Bunu yaparken yatırımcılara, erken kademe teşebbüslere yatırım yapma ve geleceğin unicornlarını birinci keşfedenlerden olma fırsatı sunuluyor.”

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Oyun Haberleri

Değerlendirme
0 (0 Oy)